14. ATS VÍKEND

Srdečně vás zvu na již 14. ATS víkend s podtitulem PROSTOR. Prostor, to je místo, kde se nacházíme. Prostor je také čas, který právě plyne. A v neposlední řadě je tu i prostor uvnitř nás. Proto i tématem sobotní večerní přednášky a diskuze bude péče o naši duši a rozvíjení tvořivosti.

Jako host přijede v neděli pražská lektorka Bára Mólová. Bára je vedoucí početné skupiny Isizwana a od minulého roku je další české FCBD® Sister Studio. V současné době si doplňuje vzdělání dvouletým studiem na Akademii muzických umění v Praze v oboru Taneční a pohybová výchova. Během obou nedělních seminářů vás provede cvičeními, která vám pomohou s orientací v prostoru a vnímáním vzdáleností.

Po celou dobu mi při výuce bude asistovat také skvělá tanečnice a zakládající členka skupiny Hurriya, Eliška Kašpárková. Bude o vás tedy královsky postaráno. 

Cena

Celý víkend – 1.900,-
Jeden ws – 600,- (2 a více, sleva 10%)
Přednáška – 400,-
Přespání ve studiu 100,-

Přihlášky pouze na afsana@seznam.cz. 
Do 13. 1. pouze pro přihlášky na celý víkend. Od 14. 1. Je možné hlásit se na jednotlivé semináře. 

PROGRAM

SOBOTA
11 – 13:30    ŠKATULE, ŠKATULE, HEJBEJTE SE

Na první pohled se může zdát, že ATS je tanec poměrně statický. Na ten druhý už ale zjistíme, že i tento styl tance nabízí poměrně velké možnosti pohybu po jevišti a využití prostoru v rámci daných pravidel. Změny formací, střídání tanečnic, to vše zaujme diváka a udrží jeho pozornost lépe než bohatý repertoár prvků. Projdeme si tedy možnosti pohybu pro různé úrovně, naťukneme i nějaké nad rámec klasického ATS a naučíme se oblíbenou duet kombinaci nazvanou ASWAAT Box.


14:30 – 17    CATERPILLAR DIAGONAL 

Caterpillar, nebo také housenka, je netradiční formance pro trio, která velice efektně pracuje s prostorem. Tak, jak se housenka při pohybu smršťuje a natahuje, tak se i Caterpillar Diagonal přetváří a nabízí tanečnicím široké pole pro netradiční prezentaci prvků. 

18 - ?        TVOŘIVOST V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ

Co je to vlastně kreativita či tvořivost? A není to výsada jen nadaných lidí? Budeme si povídat, jak zapojit kreativitu do našeho běžného života, jak ji najít i ve zdánlivě banálních činnostech, jak ji rozvíjet a jak si najít čas pro své kreativní koníčky. Vysvětlíme si, jak naše očekávání ovlivňují naši tvořivost, a jak se inspirovat u jiných, ale zároveň jejich nápady nevykrádat. Prostě všehovšudy kreativní povídací všehochuť. 


NEDĚLE
10 – 12:30     SUPERFAST

Velmi rychlé skladby jsou právem vrcholem každého vystoupení a dávají vyniknout jak technickým zdatnostem, tak sehranosti tanečnic. Společně si krůček po krůčku vyzkoušíme, jak se k superrychlým skladbám propracovat, aby byly zvládnutelné, a jak se v tanci rychle rozhodovat. Rozebereme si skladbu Asal (Helm: F´il Waha - At the Oasis), se kterou budeme detailněji pracovat. Zaměříme se především na duet a naučíme se také velice efektní kombinaci pro tuto formaci – Arabic Do-Si-Do.


13:30 – 16    V ZÁŘI REFLEKTORŮ

ATS, jakožto tanec skupinový a improvizační, klade vysoké nároky na prostorové vnímání. Jeden z nejdůležitějších úkolů vedoucí tanečnice je správné umístění formace na jevišti a právě to bude obsahem závěrečného semináře. V rámci vnímání prostoru a vzdáleností se zaměříme i na chorus a to vše pro variantu menších i početnějších skupin. A jelikož na pódiu se neobjevíme mávnutím kouzelného proutku, potrénujeme tradiční i netradiční způsoby, jak své vystoupení úspěšně zahájit.
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now